Transport chłodniczy

Jakim firmom można zlecić transport chłodniczy krajowy? Lista firm transportowych

Przewóz towarów na większe odległości często może kojarzyć się z długą drogą i ciężką pracą. Dokładając do tego rozgrzane silniki oraz gorące wnętrza pojazdów, trudno sobie wyobrazić komfortowy przewóz produktów mrożonych w standardowych warunkach. Warto więc dowiedzieć się jakim firmom można zlecić transport chłodniczy krajowy, aby towary zostały przemieszczone w odpowiednich i profesjonalnie utrzymanych warunkach.

  1. Firma transportowa Fracht
  2. Silvan Logistics, transport chłodniczy
  3. Raben
  4. ITC, specjaliści od transportu krajowego
  5. Mexem

Firma transportowa Fracht

Przy transporcie chłodniczym, kluczową rolę gra pełna kontrola nad temperaturą. Wiedzą o tym fachowcy z firmy logistycznej Fracht, którzy specjalizują się w transporcie chłodniczym krajowym oraz międzynarodowym. Każdy ładunek jest inny, więc to właśnie transport chłodniczy dostosowany do potrzeb klientów jest podstawą udanego przewozu. Dzięki zaawansowanej kontroli temperatury od -25 do +25 stopni Celsjusza przez całą dobę, specjaliści z firmy Fracht są w stanie przewozić szczególnie delikatne ładunki, takie delikatne pomarańcze w czekoladzie czy całe rzeźby lodowe.

Oprócz podobnych „zadań specjalnych” firma oferuje również standardowy krajowy transport chłodniczy z zaopatrzeniem do sklepów czy marketów. Pełna kontrola temperatury pozwala również na odpowiednie jej dobranie, w zależności czy przewożone są ryby, warzywa czy owoce.

Silvan Logistics, transport chłodniczy

Planując większy krajowy transport chłodniczy, warto wziąć pod uwagę lokalizację. Silvan Logistics dysponują kilkoma magazynami chłodniczymi od Łodzi po Gdańsk. Poza tym transport chłodniczy oferowany przez tę firmę zakłada przewozy całopojazdowe, dostawy drobnicowe czy przewozy dedykowane. W Silvan, oprócz transportu chłodniczego krajowego, realizowane są również usługi magazynowe. Dzięki bezpiecznemu przechowywaniu transportów chłodniczych oraz ciągłemu monitoringowi temperatury klient może mieć większą pewność, że jego ładunek dobrze na miejsce zachowując możliwie największą świeżość.

Raben

Firma logistyczna Raben, która również świadczy usługi transportu chłodniczego krajowego, opiera go o dość rozbudowaną flotę. Korzystając z około 550 samochodów chłodni, więcej kierowców może przewozić zróżnicowane zlecenia. Dzięki większej ilości mobilnych pojazdów transport chłodniczy jest możliwy do realizacji na zdecydowanie większą skalę. Poza tym, korzystając z systemu ciągłego monitoringu temperatury na naczepie, klient może mieć większą pewność, że ładunek zostanie dowieziony w najbardziej komfortowych warunkach.

ITC, specjaliści od transportu krajowego

Warto pamiętać, że chłodnictwo transportowe nie opiera się wyłącznie na przewozie żywności. Udowadniają to specjaliści z ITC, którzy już od 2002 roku zajmują się transportem krajowym oraz międzynarodowym. W swojej ofercie posiadają między innymi standardowy transport żywności, ale poza tym zajmują się oni przewozem leków, kosmetyków, roślin czy produktów akcyzowych.

Mexem

Zwieńczeniem transportu chłodniczego jest w głównej mierze odbiór produktów, które nie straciły na jakości. Fachowcy z Mexem mają tego świadomość, ponieważ już od 2010. roku stosują podczas pracy system zarządzania jakością, który odpowiada między innymi normom ISO 22000:2005. Łącząc to z rozbudowaną flotą pojazdów, która pozwala zaoszczędzić na czasie, transport chłodniczy z Maxem powinien spełniać większość podstawowych wymagań, jeśli chodzi o przewóz tak wymagających ładunków, jak artykuły mrożone.

Przewóz produktów w niskich temperaturach nie jest najprostszym zadaniem. Największym wyzwaniem jest przygotowanie odpowiednio chłodnego otoczenia i ciągła kontrola temperatury. Na szczęście, nie trzeba radzić sobie z tym wyzwaniem samemu, ponieważ wymienione powyżej firmy poświęcają temu tematowi dużą część swojej działalności. Wybierając odpowiedniego przewoźnika, warto więc skupić się przede wszystkim na charakterystyce naszego ładunku.

2 komentarze dla “Jakim firmom można zlecić transport chłodniczy krajowy? Lista firm transportowych

  1. Krzyś says:

    Dla mnie najważniejsze jest podejście do klienta przy transporcie chłodniczym. Przecież każdy ładunek będzie się różnił, więc warto znać każdy detal!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *