zielone skrzynki plastikowe

Producent skrzynek plastikowych – jakie branże mogą korzystać z jego oferty?

Plastikowe skrzynki znajdują zastosowanie w wielu branżach, między innymi spożywczej, motoryzacyjnej, rolniczej, kosmetycznej, chemicznej i farmaceutycznej. Przyjrzyjmy się bliżej tym najważniejszym zastosowaniom.

Do czego służą skrzynki plastikowe?

Skrzynki plastikowe wykorzystywane są zarówno do transportu jak i magazynowania różnych towarów. Plastikowe skrzynki transportowe umożliwiają przewóz w odpowiednich warunkach, dzięki któremu produkty docierają na miejsce przeznaczenia w nienaruszonym stanie.

Plastik, z którego są wykonane, musi być solidny, by były one stabilne i nie ulegały zniszczeniu podczas transportu. Powinny też mieć ustandaryzowane wymiary, aby łatwo było ułożyć je na paletach. Nie bez znaczenia jest też prezencja – ładne skrzynki pozwalają wyeksponować towar w miejscach, w których ma on dotrzeć do klienta.

Do transportu i przechowywania jakich produktów można wykorzystać takie pojemniki? Przemysł spożywczy

Do transportu i przechowywania produktów przemysłu spożywczego trzeba używać pojemników, które mogą mieć bezpieczny kontakt z żywnością. Skrzynki plastikowe znakomicie się do tego celu nadają. Na wybór pojemnika powinien mieć wpływ rodzaj przewożonej żywności. Na przykład do transportu mięsa i wędlin dobrze nadają się skrzynki z pokrywą – w ten sposób zapewniona zostaje świeżość i bezpieczeństwo. Ważna jest struktura skrzynek. Nie powinny one wchodzić w reakcję z surowym mięsem, nie powinien też do nich przywierać tłuszcz.

Owoce i warzywa szybko się psują, dlatego skrzynki przeznaczone do ich przewozu powinny zapewniać jak najlepszą wentylację, która zapobiega procesom gnilnym. Ważne, aby tworzywo, z którego wykonane są skrzynki, miało gładką powierzchnię, podwyższającą standardy higieny.

Jeszcze inne pojemniki wybierzemy do transportu pieczywa i wyrobów cukierniczych. Z reguły takie produkty są przewożone w sztaplowanych skrzynkach z płaskim dnem. Dużą zaletą skrzynek do przewozu pieczywa jest to, że są łatwe w czyszczeniu. Takie pojemniki oczywiście muszą też zapewniać właściwą cyrkulację powietrza.

Przemysł motoryzacyjny

Również w branży motoryzacyjnej przydają się plastikowe skrzynki. Służą przede wszystkim do przechowywania i transportu narzędzi i części motoryzacyjnych. Ich ważnym atutem powinno być stabilne dno, umożliwiające łączenie poszczególnych pojemników. Skrzynki dostępne są także w wersji składanej, co pozwala zaoszczędzić miejsce.

Nie bez znaczenia jest gładka powierzchnia skrzynek, umożliwiająca bezproblemowe naklejenie kodu kreskowego. Pojemniki mają też praktyczne boczne kieszonki. Dla skrzynek używanych w branży motoryzacyjnej ważna jest też wytrzymałość – materiał powinien być odporny na środki chemiczne używane w warsztatach i przy produkcji części motoryzacyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *