Biuro i mężczyzna

Biletomaty, infokioski, opłatomaty – jak mogą wpłynąć na oszczędności w firmie?

Zastosowanie nowoczesnych technologii można znaleźć już praktycznie w każdej branży. Należą do nich również opłatomaty, biletomaty i infokioski. Zobacz, jakie są podstawowe funkcje tych urządzeń, a także, jak mogą one wpłynąć na oszczędności w twojej firmie.

Biletomaty, opłatomaty i infokioski to nowoczesne urządzenia, które sprawdzają się w wielu przedsiębiorstwach i instytucjach publicznych. Mogą być wykorzystywane w różnoraki sposób (o czym opowiemy w dalszej części artykułu) i znajdować się zarówno wewnątrz, jak i przed budynkiem. Biletomaty, infokioski, opłatomaty produkuje firma Mera Systemy, która zajmuje się również serwisem takich urządzeń. Ponadto w ich ofercie można znaleźć gotówkowe i bezgotówkowe automaty, które znacznie ułatwią pracę niektórych instytucji i zmniejszą kolejki. To jednak niejedyne zalety takich urządzeń. Sprawdź poniżej, czym dokładnie są opłatomaty, biletomaty i infokioski i jak mogą wpłynąć na oszczędności w firmie.

Infokiosk a oszczędności w firmie

Infokiosk to multimedialny informator, który może pełnić różne funkcje. Na przykład w branży turystycznej infokioski są wykorzystywane jako punkty informacji dla przyjezdnych, można w nich znaleźć ciekawostki o danym miejscu i zabytkach, mapę miasta czy informacje na temat kart zniżkowych na lokalne atrakcje. Infokioski bardzo często znajdują się też na dworcach, lotniskach, w teatrach, muzeach, szpitalach, centrach handlowych czy urzędach, gdzie pełnią funkcję źródła najważniejszych informacji.

Jeśli nadal zastanawiasz się, jak infokiosk może wpłynąć na oszczędność w firmie, to już spieszymy z odpowiedzią. Takie urządzenie zastępuje co najmniej kilku pracowników, którym musiałbyś płacić za to, że przekazują te same informacje klientom. Co więcej, infokiosk nigdy nie pójdzie na L4, urlop, ani nie będzie miał złego dnia.

Infokioski turystyczne zastępują broszury i papierowe informatory – wpływają zatem nie tylko na oszczędności, ale również zmniejszenie wycinek lasów. Takie urządzenia mogą również pełnić funkcję reklamy, za którą normalnie musiałbyś słono zapłacić. Zamiast wynajmować citylighty, zainwestuj w infokiosk, który oprócz wspomnianych wcześniej funkcji będzie zarządzać informacjami o twojej firmie, zmieniać treści i uaktualniać je.

Opłatomat – co to i jak wpływa na oszczędności?

Te samoobsługowe urządzenie służy do dokonywania opłat za różne produkty i usługi. Najczęściej wykorzystywane jest w urzędach, bankach, na pocztach czy w salonach operatorów. Odciąża ono pracowników i skutecznie przyczynia się do zmniejszenia kolejek w takich miejscach. Opłatomaty są bardzo intuicyjne i przystosowane również do osób, które mają problemy ze wzrokiem, dlatego nikt nie powinien mieć problemu z korzystaniem z tego urządzenia.

Zarówno opłatomaty, jak i biletomaty usprawniają pracę wielu instytucji. Dzięki czemu twoi pracownicy mogą w pełni skupić się na ważniejszych zadaniach, które zostały im powierzone. Nie musisz także zatrudniać dodatkowych osób, które będą pobierać opłaty czy zajmować się innymi, mniej istotnymi rzeczami, które mogą zrobić za nie automaty. Takie urządzenia to nie tylko oszczędność pieniędzy, ale przede wszystkim czasu i nerwów, które twoi pracownicy straciliby na tłumaczenie jednych i tych samych spraw klientom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *