Spotkanie firmowe

Biznes i integracja, czyli wyjazdy firmowe, ale gdzie?

Wyjazdy integracyjne to jedna z opcji na lepsze zgranie pracowników, co ma oczywiście wiele zalet. Gdy integracja dotyczy kilku firm, wówczas możliwości są szersze, ponieważ pozwala to na ściślejsze zawiązanie współpracy biznesowej. Obecnie robienie organizowanie takich wyjazdów jest pewnym standardem. Gdzie najczęściej odbywają integracje firmowe?

Czy opłaca się organizowanie wyjazdów integracyjnych?

Podejście pracowników i pracodawców do wyjazdów integracyjnych jest zróżnicowane, jedni uważają to za świetną zabawę i możliwość lepszego poznania, inni uznają, że to strata czasu. Tak naprawdę wszystko będzie zależało przede wszystkim nie od samego pomysłu czy miejsca, ale o tego, jaka atmosfera panuje w zespole. Jeżeli nie ma mowy choćby o minimalnym dogadaniu się między sobą, żaden wyjazd nie będzie udany.

Wyjazdy integracyjne mają jedne ważne zadanie – budowanie lepszych relacji między pracownikami. Na co dzień w firmie wszyscy skupiają się na pracy, z kolei integracja poza firmą pozwoli na większe rozluźnienie, co może pomóc później w poprawie jakości pracy. Czasem wyjazdy integracyjne są traktowane jako nagroda czy premia albo jako możliwość nawiązania nowych kontaktów handlowych. Pomysłów na takie wyjazdy jest całkiem sporo, wyjazdy firmowe mogą być aktywne i zespołowe (bcamp.pl/dla-firm), nastawione na większą rozrywkę, albo przeciwnie – na relaks. Trzeba dobrze się zastanowić nad wyborem, zanim zorganizuje się podobną wyprawę.

Aktywna integracja – gdzie i jak?

Jednym z popularniejszych wyborów na organizację wyjazdu firmowego, jest aktywna integracja, na zasadzie team buildingu. Często w tym celu wyjeżdża się w góry, gdzie można znaleźć oferty dla firm, typu paintball, park linowy czy gry zespołowe, które pomagają w szkoleniu umiejętności w tym, współpracy, zdrowej rywalizacji, planowaniu oraz zarządzaniu, dodatkowo zapewniają całą masę adrenaliny i dobrej zabawy. Każde z takich miejsc może mieć nieco inne propozycje, dlatego warto wcześniej zapoznać się z dostępnymi atrakcjami.

Integracja w Escape Roomie

Escape Roomy to miejsca, które cieszą się dużą popularnością już od dobrych kilku lat, dlatego warto się zastanowić właśnie nad taką formą zabawy. To propozycja dobra dla nieco mniejszych firm, gdzie będzie można całą grupą współpracować w celu wydostania się z pułapki. Z pewnością pozwoli to na zacieśnienie relacji w zespole i jednocześnie powoli na lepsze zgranie, co przyniesie wymierne korzyści w późniejszej pracy. A po wydostaniu się z pokoju zagadek zawsze można udać się jeszcze do jakiegoś lokalu. Podobne miejsca są łatwodostępne w wielu miastach.

Gdzie na integrację do SPA?

Jest to propozycja dla tych, którzy od aktywnego i wymagającego fizycznie spędzania czasu, wolą bardziej spokojne i sielskie klimaty. Częstą propozycją dla firm jest właśnie organizacja integracji w hotelach i pensjonatach ze SPA i innymi atrakcjami, pozwalającymi na zrelaksowanie się we wspólnym gronie. Takie integracje zazwyczaj połączone są także ze szkoleniami czy spotkaniami biznesowymi. Można więc prowadzić interesy w zdecydowanie ciekawych warunkach.

Warsztaty integracyjne dla pracowników

To także ciekawa propozycja bywa, że takie warsztaty oferują firmy eventowe w naszej okolicy, ale czasem jest tak, że konieczne będzie zorganizowanie specjalnego wyjazdu. Wśród wielu pomysłów, można wyróżnić tutaj warsztaty kulinarne, barmańskie, kosmetyczne i wiele, wiele innych. Możliwości jest naprawdę dużo, dlatego należy wcześniej rozeznać się i zdecydować, które z nich mogą najlepiej trafić w gusta zespołu. W końcu integracja polega na tym, by wszyscy bawili się wspólnie i w miarę dobrze.

jeden komentarz dla “Biznes i integracja, czyli wyjazdy firmowe, ale gdzie?

  1. YunJeeLee says:

    Integracja w zakładzie pracy jest chyba najważniejszym czynnikiem. Dzięki niej możemy łatwo komunikować się z pracownikami, aby efektywność w pracy była wyraźna. Szkoda, że w mojej pracy nie ma takich wyjazdów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *