Kobieta korzysta z telefonu w biurze

Jaki biznes w domu, pomysł na biznes w domowym zaciszu?

Pandemia Covid 19 mocno wpłynęła na nasze życie, zaczęliśmy więcej pracować z domu. Dla niektórych było to wielkie utrapienie, dla innych wręcz zbawienie. Część osób po przejściu na tzw. home office nie wyobraża sobie wrócić do biura. Jednak nie każda firma oferuje pracę zdalną, jakie są więc sposoby na pracę zdalną w domu?

Jaki biznes w domu?

Jeśli już wiemy, że nie mamy możliwości pracy zdalnej w korporacji, należy wziąć sprawy w swoje ręce. Może to jest właśnie najlepszy czas na otworzenie własnego biznesu. Tylko czym tu się zająć? Ważne jest, by było to coś, co nie wymaga ogromnej przestrzeni do zagospodarowania. Nie może to być też praca, która wymaga bardzo specyficznych warunków. No i najważniejsze, czy mamy dom, czy mieszkanie? Ponieważ mieszkanie może mocno ograniczyć nasze możliwości biznesowe.

Pomysł na biznes w domowym zaciszu

Biznes we własnym mieszkaniu, może być trochę trudniejszy do zrealizowania, wiąże się to z ograniczonym miejscem do wykorzystania. Poniżej przedstawiamy jaki biznes możesz stworzyć we własnym mieszkaniu. Jednakże, jeśli chcemy czerpać korzyści majątkowe, pracując z domu, najpewniej będziemy musieli założyć działalność gospodarczą, jak to zrobić, można przeczytać w naszym wcześniejszym artykule. Może okazać się pomocny.

Rękodzieło jako pomysł na biznes

To prawdopodobnie najpewniejszy zarobek, jeśli posiadamy zdolności manualne i wyobraźnię. Wytwarzać można różne rzeczy, naczynia ceramiczne, jednak do tego potrzebny jest specjalistyczny piec, które osiąga zawrotne temperatury. Możemy produkować własne zabawki dla dzieci, jeśli umiemy szyć, to otwiera się przed nami ogrom możliwości, możemy szyć własne ubrania, coraz popularniejsze staje się przerabianie ubrań w duchu zero waste, czyli tak zwany upcykling, gdzie różnym przedmiotom, możemy nadać drugie życie i ze spodni zrobić przykładowo torbę! Możemy także szyć akcesoria spacerowe dla właścicieli psów, część właścicieli potrafi wydać niemałe pieniądze na dobrze dopasowane szelki z ciekawym wzorem czy specjalny woreczek na przysmaczki. Możemy też robić biżuterię z żywicy epoksydowanej, jest dość łatwa w użytku, jeśli wiemy, jak się nią posługiwać, a ręcznie robione kolczyki nigdy nie wychodzą z mody.

Działalność internetowa

To możemy różnie rozumieć, tak naprawdę. Jeśli jesteśmy kreatywni, możemy spróbować kariery na platformie YouTube czy TikTok, jeśli uda nam się zebrać rzeszę fanów, a my staniemy się rozpoznawalni, to możemy przystąpić do współpracy ze znanymi firmami. Jednak jest to opcja, na którą trzeba sobie ciężko zapracować i nie mamy pewności, czy faktycznie odniesiemy popularność. Drugą opcją na biznes w domowym zaciszu to po prostu zostanie freelancerem. Tak często pracują programiści, którzy kodują w swoim domu, graficy, którzy zlecenia wykonują na swoim sprzęcie czy copywriterzy, którzy piszą artykuły i prowadzą social media swoich klientów. Z powodzeniem usługi online mogą też świadczyć księgowe, które rozliczają KPiR czy PIT.

Kluczowe dla rozwoju biznesu jest znaleźć klienta, który chciałby skorzystać z naszych usług. Warto więc dobrze się przygotować, spisać szczegółowy plan i rozreklamować nasze przedsiębiorstwo.

2 komentarze dla “Jaki biznes w domu, pomysł na biznes w domowym zaciszu?

  1. dziadek says:

    Ja chciałem coś swojego założyć na emeryturze. Ale i rękodzieło i przez internet odpada, bo nie rozumiem, o co w tym chodzi. Co teraz?

  2. Sheepy says:

    Rękodzieło to faktycznie super pomysł na biznes, tylko potrzeba do tego talentu, haha 😀 ja z moimi lewymi rękami to nie mam szans

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *