koparka

Komu zlecić projekt robót geotechnicznych? Lista firm geologicznych

Przed przystąpieniem do robót budowlanych, konieczne jest przeprowadzenia odpowiednich badań i robót geotechnicznych na terenie przeznaczonym pod inwestycje. Od wyniku tych działań zależy bardzo wiele, mają one m.in. bezpośredni wpływ na to, jakie technologie zostaną wykorzystane w procesie budowy, a w efekcie, czy budowla będzie obiektem bezpiecznym. Projektami robót geotechnicznych muszą zajmować się profesjonaliści, posiadający niezbędną wiedzę i doświadczenie. Komu zatem warto zlecić taką pracę? Poniżej znajdziecie listę najlepszych firm świadczących usługi w tym zakresie.

Czym są roboty geotechniczne?

Roboty geotechniczne stanowią zespół specjalistycznych robót budowlanych, których celem jest wzmocnienie podłoża gruntowego lub wzmocnienie istniejących fundamentów. Specjalistyczne roboty tego typu zapewniają również bezpieczną realizację obiektów budowlanych. Wśród najczęściej wykonywanych robót geotechnicznych można wyróżnić wykonywanie:

  • pali i mikropali,
  • ścian szczelinowych,
  • gruntów zbrojonych,
  • kolumn konsolidacyjnych.

Do wykonania tego rodzaju prac należy wybrać firmę z jak najlepszą opinią i doświadczeniem. W dalszej części artykułu znajdziecie kilka propozycji.

Komu zlecić projekt robót geotechnicznych?

Na polskim rynku funkcjonuje przynajmniej kilka godnych polecenia przedsiębiorstw zajmujących się tego typu specjalistycznymi zleceniami. Jeśli zatem potrzebny jest specjalista, który dokona odpowiednich badań oraz przeprowadzi prace z zakresu geotechniki, to warto rozważyć współpracę z zaprezentowanymi poniżej firmami.

Geodev

Projekty robót geotechnicznych wykonuje m.in. geodev.pl, jednak to nie jedyna pozycja w ich ofercie. Wśród świadczonych przez nich usług znajdują się także: analiza stateczności skarpy, badania polowe, opinie geotechniczne, dokumentacja badań podłoża gruntowego i inne. Geodev to firma stworzona z pasją, a jej założyciel bardzo wcześnie zaczął nabywać doświadczenie, co jest niezwykle ważne w tym zawodzie.

GEOTECHNIKA Silesia Sp. z o.o.

Firma GEOTECHNIKA zapewnia wsparcie inwestorów, projektantów i wykonawców, począwszy od etapu rozpoznania podłoża gruntowego i zaprojektowania inwestycji, aż do momentu zakończenia prowadzenia prac budowlanych. Wśród usług znajdziemy m.in. opracowanie dokumentacji hydrogeologicznych, dokumentacje geologiczno-inżynierskie, czy dokumentacje wyników Geofizycznych Badań Elektrooporowych (ERT) oraz Georadarowych (GPR).

Grunt-Test

To kolejna firma z branży geologicznej, która specjalizuje się w szeroko rozumianej geotechnice. W jej ofercie znajdziemy badanie parametrów fizycznych gruntu pod różnego rodzaju inwestycje budowlane. Grunt-Test współpracuje z wykonawcami takich inwestycji, jak budynki mieszkalne, przemysłowe, infrastruktura drogowa, sieci kanalizacyjne, wodociągowe, gazociągi etc. Jest to firma, która również może poszczycić się bogatym, ponad dziesięcioletnim doświadczeniem.

 

jeden komentarz dla “Komu zlecić projekt robót geotechnicznych? Lista firm geologicznych

  1. Ferdek says:

    Mam pytanie, czy te firmy stacjonują w Warszawie, na Śląsku, Pomorzu czy gdzie? Rozumiem, że mogą dojechać do klienta, jeśli jest taka potrzeba? Bo u mnie (Białystok) trudno znaleźć firmę, która zajmowałaby się badaniem podłoża gruntowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *